HAKKIMIZDA

DESIGNHUB-IST Tasarım, Eğitim ve Uygulama Merkezi, İstanbul’da tasarım alanında katma değeri yüksek proje, hizmet ve uygulamaların geliştirebilmesi için çalışmalarını Kadir Has Üniversitesi bünyesinde yürütmektedir.

Ülkemizde yaratıcı endüstrilerin tasarım sektöründeki ağırlığının arttırılması hedefiyle dijital bir platform ve fiziki bir merkez olarak, başta İstanbul olmak üzere, tasarım faaliyeti gösteren ve tasarım merkezi olmuş işletmelere hizmet vermekteyiz. İç mekân tasarımı genel çerçevesi altında, aydınlatma-akustik-kanıta dayalı / kullanıcı odaklı tasarım alanlarında, katma değeri yüksek tasarımların geliştirilmesine katkı sağlamak projenin temel hedefleri arasındadır. Üniversite, kamu ve özel sektör iş birliği ile tasarım araştırmalarının yapılmasına, somut projelerin geliştirilmesine ve bilgi transferinin sağlanmasına olanak sağlayacak merkez aracılığıyla; ülkemizde yaşam ve hizmet kalitesini arttıracak çoklu disiplinler için hizmet modellerinin sunulması için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “DESİGNHUB- İST Tasarım, Eğitim ve Uygulama Merkezi” Projesi kapsamında hazırlanan bu yayının içeriği İstanbul Kalkınma Ajansı veya Kalkınma Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk yararlanıcıya aittir.

DESIGNHUB-IST FOTOĞRAFLAR

DESTEKLEYEN KURULUŞLAR

İŞTİRAKÇİLERİMİZ