Aydınlatma Tasarımında Döngüsellik

The event is expired

DESIGNHUB-İST Tasarım, Eğitim ve Uygulama Merkezi ve iştirakçilerimizden Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği işbirliği ile gerçekleşecek olan “Aydınlatma Tasarımında Döngüsellik” Paneli 22 Aralık 14.00’te online olarak yapılacaktır. Sorularınız için infodesignhubist.com veya [email protected] adreslerine mail atabilirsiniz.
Panelimiz ücretsizdir, katılım için https://designhubist.com adresine üye olmanızı rica ederiz. (Üyelerimizin katılım için mail atması yeterlidir.)

 

Panel İçeriği

Ürünlerin çevresel etkisinin yaklaşık yüzde 80’i tasarım aşamasında saptanabilir, doğru tasarım ile kaynak, enerji, zaman ve maliyet tasarrufu sağlanabilir. Bu sebeple tasarım döngüsel ekonomi yaklaşımının önemli ve vazgeçilmez bir bileşenidir. Tasarımlarda yenilenebilir girdilere öncelik vermek, ürünü maksimum verimle kullanmak, yan ürün ve atıkları geri kazanmak esası ile döngüsellik sağlanır. Bu bakış açısı ile seminerimizde sizlere öncelikle Dünyada ve Türkiye’de Döngüsel Ekonomi konusundaki gelişmeleri, döngüsellik stratejisi içinde e-atıkların önemini ve yerini, son olarak ta aydınlatma sektörü özelinde döngüsellik uygulama örnekleri paylaşılacaktır.

Program

22 Aralık 2022 14:00
22 Aralık 2022 17:00

İletişim

DESIGNHUB-IST