Aydınlatma Tasarım Atölyesi: Lights Up

İmalat  İnşaat  Makine  Mimarlık  Mobilya  Tekstil

Kadir Has Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi öğrencileri için düzenlenen Aydınlatma tasarımı Çalıştayı 9 Mayıs 2023 tarihinde Designhub-IST Laboratuvar alanında workshop’ın tanıtımı, armatürlerin tanıtımı, örnek workshoplardan görseller ve yer keşfi ile başlamıştır. Bu etkinliğin amacı, İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nde (aydınlatma dersi almış) öğrencilerle seçilen bir alanda ve tanımlanan eylemlerde aydınlatma tasarımı konsepti geliştirme ve yerinde uygulama çalışması yapmaktır.

Etkinliği, Kadir Has Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi PTE ortaklarından Profesyonel Aydınlatma Tasarımcısı, İçmimar Mustafa Akkaya ve Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı/içmimarlık ve çevre tasarımı bölümü öğretim üyesi/Proje Genel Koordinatörümüz Prof. Dr. Banu Manav birlikte yürütmektedir.

Etkinlik için, Pelsan Aydınlatma ve Emfa firmaları ücretsiz armatür teminatı ile sponsorluk desteği sağlamışlardır.

Etkinlik, 12-17 Mayıs 2023 tarihleri arasında devam edecektir. Detaylı bilgi;

12.05.2023 Cuma günü 15:00-17:30 arası öğrencilerin aydınlatma konsept tasarım sunum ve paftalarının incelenmesi (mini jüri/değerlendirme gibi). Aynı gün akşamı 18:30-22:30 arası tasarımlarının yerinde uygulanması/sponsor firmaların davet edilmesi.

13.05.2023 – 17.05.2023 tarihleri arasında da öğrencilere ve misafirlere açık olup, 17.05.2023 tarihi ya da sonrası bir tarihte armatürlerin toparlanarak kutulara konulup firmalara geri iadesi yapılacaktır.