Binalarda Ses Yalıtımı ve Güncel Uygulamalar Semineri gerçekleştirildi.

İmalat  İnşaat  Makine  Mimarlık  Mobilya  Tekstil

İştirakçimizden Türk Akustik Derneği tarafından 29 Ekim 2022 günü Binalarda Ses Yalıtımı ve Güncel Uygulamalar Semineri DESIGNHUB-IST Tasarım, Eğitim ve Uygulama Merkezi’nde yüz yüze ve Zoom üzerinden (çevrimiçi) ve hibrit olarak gerçekleşti.

Türk Akustik Derneği Başkanı Doç. Dr. Konca Şaher (Akustik Temel Bilgiler, Birim ve Göstergeler), Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Ayça Şentop Dümen (Binaların Gürültüye Karşı Korunması Hakkında Yönetmelik Amacı ve Kapsamı Uygulamada Temel Alınacak Sınır Değerlerin Belirlenmesi, Akustik Projeler ve Mimari Akustik Rapor Kapsamları, Yerel Yönetimler Tarafından Yapılacak Denetimler ve Kontrol Listeleri – Akustik Performans Belgesi ve Sağlama Koşulları) ve Genel Sekreter Öğr. Gör. Hakika Sezgin (Malzeme ve Konstrüksiyon Özelliklerinin Etkisi Ve Ses Yalıtımı, Yalıtımı Etkileyen Mekan İçi Akustik Özellikler: Reverberasyon Zamanı ve Yüzeylerin Ses Yutuculuğu) tarafından verilen seminere gün boyunca katılım aktif olmuş ve toplamda 40’a yakın kişi katılmıştır.

Toplamda 7 saat süren seminerin sonunda katılımcıların sorularını cevaplandırdı. Proje Genel Koordinatörümüz Sayın Prof. Dr. Banu Manav’ın plaket takdimi ile katılımcılara teşekkür edilerek seminer sonlandırdı.