Endüstriyel Tasarımda Üretim Stratejileri

İmalat

Müşterinin değişen talepleri ile ürün tasarımları artık geleneksel üretim stratejilerinden uzaklaşmaktadır. Müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için yaratıcı ve yenilikçi üretim stratejileri gereklidir.

Endüstriyel tasarım teknolojisi, bir ürünü donanım, yazılım ve hizmetlerden oluşan entegre bir sistem olarak tasarlamak için kullanılır. Endüstriyel tasarımın amacı, sürecini birden fazla sektöre entegre ederek kaliteyi artırmak ve daha verimli sistemler oluşturmaktır. Endüstriyel tasarım, birden fazla sektöre ilişkin içgörü kazanmak için mühendislik, üretim ve işletme yönetimi gibi çoklu disiplinleri bütünleştirir.

Endüstriyel tasarım, hammaddeleri veya parçaları yeni bir ürüne dönüştürme sürecidir. Endüstriyel tasarımcılar, mühendislik, pazarlama ve üretim gibi bir dizi farklı konuda bilgi sahibi olmak zorundadır. Endüstriyel üretimde yeni bir trend olan endüstriyel tasarım teknolojisi, üretim stratejisinde önemli bir atılımdır.

Bu sebeple endüstriyel tasarım odaklı üretim teknolojileri, sanayinin geleneksel üretim sürecini değiştirmiştir ve gelecekte de sanayiyi değiştirmeye devam edecektir.